FITOMED Glinka zielona
  • FITOMED Glinka zielona

FITOMED Glinka zielona

12,50 zł
Brutto

Świetna maseczka do twarzy i ciała lub składnik peelingu. Nasyci skórę cennymi minerałami, zwęzi pory, zadziała lecząco i prewencyjnie na trądzik. Detoksykuje, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie.  Zbalansuje skórę tłustą i mieszaną.  Jeśli kochasz  proste receptury i lubisz tworzyć własne kosmetyki, ta glinka da Ci pole do stworzenia wielu cudownych mikstur. 

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Najważniejsze składniki: 2/3 naturalnej glinki białej i 1/3 naturalnej glinki różowej. Glinka różowa zawiera minerały: krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, fosfor, potas, wapń.

Działanie: 

  • oczyszczające,
  • przeciwzapalne,
  • dezynfekujące i antytoksyczne,
  • eliminuje martwe komórki i wzmacnia tkankę.

Przeznaczenie: 10-100% w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej. 

Sposób użycia: 2 łyżeczki glinki wymieszać z 2-3 łyżeczkami ciepłej wody do uzyskania konsystencji jednolitej papki. Nałożyć na twarz na ok. 10 minut. Gdy tylko maseczka zacznie podsychać, należy zmyć ją letnią wodą. Proces oczyszczający powtórzyć jeszcze raz. Nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia, aby zanieczyszczenia zaabsorbowane glinką z powrotem nie wtłoczyły się do naskórka. Maseczkę stosować raz w tygodniu. Na wypryski codziennie aż do całkowitego ustąpienia objawów. Wskazane jest do glinki dodawać sproszkowane zioła: skrzyp, bratek, tymianek. Zaleca się również myć glinką twarz zamiast tradycyjnym mydłem. 

Pojemność: 55 g.

Fitomed poleca: jeżeli maseczka szybko wyschnie można zwilżyć ją wodą w sprayu lub zastosować dowolną mgiełkę nawilżającą lub hydrolat

Składniki/Ingredients: montmorillonite (green clay).

Opis

Waga
55g

Zobacz także