PRODUKTY

PRODUKTY

LOST ALCHEMY - HISTORIA

LOST ALCHEMY powstała jako efekt marzeń o stworzeniu unikalnej, zielonej przestrzeni w sieci. Przestrzeni, w której każdy, kto kocha życie w zgodzie z naturą, znajdzie wyjątkowe produkty – nietoksyczne, żywe, efektywne! Przestrzeni, która zaoferuje holistyczne podejście do pielęgnacji i urody oraz kompleksową ofertę najlepszych kosmetyków naturalnych i organicznych. W tej przestrzeni znajdziesz źródło rzetelnej informacji oraz wyraz bezkompromisowych, transparentnych zasad. Możesz zapytać: DLACZEGO ? My opowiemy PO CO. Chcemy by rosła świadomość, że piękno i dbanie o siebie nie musi być okupione ryzykiem stosowania szkodliwych składników i stopniowej, systematycznej utraty zdrowia. Nie powinno być również naznaczone winą za cierpienie zwierząt. U nas NIGDY nie znajdziesz kosmetyków produkowanych przez firmy testujące na zwierzętach.

Lost Alchemy jest marzeniem. Jest marzeniem o miejscu w którym nie ma ciśnienia na deale i targety, nie ma „nowoczesnego zarządzania” i agresywnego marketingu. Jeśli wyciskana cytryna, to tylko w organicznym hydrolacie lub aromatycznym peelingu. Lost Alchemy to po prostu dobry sklep i  tradycyjny, uczciwy handel naturalnymi dobrami. I - wierzcie nam - „dobro” nie jest tu słowem na wyrost.  To co robimy, dzieje się dzięki pasji, wierności swoim zasadom i miłości do natury. To nasza mała cegiełka w budowaniu piękniejszego oblicza rynku kosmetycznego. 

Odpowiedź na pytanie „po co?” podsumujemy więc pięknym cytatem:

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” Mahatma Gandhi

NASZE ZASADY I CELE

„Jesteś tym, co jesz”. A może: tym co wchłaniasz ? Wielu powie: na jedno wychodzi ;)
 Ale nam chodzi o skórę. A teraz wyobraź sobie, ze nakładasz sobie na talerz parafinę - pochodną ropy naftowej. Albo oleje mineralne czy detergenty. Raczej tego nie zjesz, prawda? Tak, wiemy, to porównanie jest drastyczne i może zepsuć apetyt. Ale jak żadne inne przemawia do wyobraźni i dobitnie uzmysławia, jak bardzo nieświadomi jesteśmy tego, czym częstują nas koncerny kosmetyczne. Zatraciliśmy świadomość tego, co tak naprawdę serwujemy sobie  i swoim najbliższym każdego dnia, 365 dni w roku, od najmłodszych lat życia… i tak dalej, aż do dnia pobudki.  Bo oto na całym świecie kwitnie trend powrotu do natury.

I tu wchodzimy my :)

To co chcemy zrobić, to zapewnić dostępność bezpiecznych, naturalnie czystych i efektywnych produktów stworzonych z miłością z najlepszych składników jakie ma do zaoferowania świat natury.
Stawiamy na firmy stosujące naturalne, ekologiczne i organiczne składniki, nie testujące kosmetyków na zwierzętach, odpowiedzialnie i etycznie podchodzące do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Kochamy małe, rodzinne, polskie manufaktury, które pracą własnych rąk, z miłością i troską o każdy szczegół tworzą aromatyczne, dobroczynne cudeńka. Do współpracy chętnie zapraszamy firmy prowadzące etyczną politykę wsparcia dla lokalnych społeczności pracujących przy produkcji kosmetyków i pozyskaniu surowców.

Promowanie zdrowego stylu życia, wzrost świadomości ekologicznej a także wyraźny, mocny głos popierający politykę CRUELTY FREE i ZERO WASTE ma dla nas ogromne znaczenie. Sklep Lost Alchemy będzie oferował tylko i wyłącznie produkty zgodne z naszą Polityką Składników – a to oznacza bezkompromisowe unikanie wszelkich składników uznanych za szkodliwe dla zdrowia.

Chcemy w końcu głośno przypomnieć o tym,  jak wielkie znaczenie  dla środowiska naturalnego mają nasze codzienne wybory konsumenckie. Wybierajmy mądrze, z odpowiedzialnością za zdrowie swoje  i swoich najbliższych, z etyką i przezornością człowieka myślącego o dziedzictwie przyszłych pokoleń.

POLITYKA SKŁADNIKÓW