FITOMED Kwas hialuronowy 1%
  • FITOMED Kwas hialuronowy 1%

FITOMED Kwas hialuronowy 1%

16,50 zł
Brutto

Czysty kwas hialuronowy w stężeniu 1 %. Znakomicie nawilża, wygładza, zmiękcza skórę. Działa przeciwzmarszczkowy. Efektywnie dba o skórę suchą i przesuszoną. Dodany do kosmetyków podbija ich działanie i zwiększa moc pielęgnowania. 

Pojemność
Ilość

Najważniejsze składniki: kwas hialuronowy.

Działanie:

  • nawilża i wygładza naskórek,
  • poprawia elastyczność,
  • działa przeciwzmarszczkowo.

Przeznaczenie: dodając 20% jednoprocentowego kwasu hialuronowego do toniku, uzyskujemy nawilżający kosmetyk doskonały do cery tłustej. Do cery mieszanej i suchej taki kosmetyk będzie służył jako prekosmetyk (podkład) pod kremy odżywcze, sera olejowe na noc lub kremy pod oczy. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się stosując kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego na noc.

Sposób użycia: kwas hialuronowy 1% stosujemy jako dodatek do kosmetyków w stężeniu do 20 %, gdyż przy bezpośrednim stosowaniu można odczuwać pokrycie skóry filmem lub odczuwać przesuszanie skóry. 

Informacje dodatkowe: działanie nawilżające kwasu hialuronowego polega na utworzeniu filmu hydrofilowego na powierzchni skóry. Sam kwas hialuronowy nie przenika przez naskórek ze względu na zbyt dużą cząsteczkę, natomiast tworzy warstewkę z połączeń wodorowo-tlenowych przyciągających cząsteczki wody ze skóry właściwej. Woda kieruje się z wewnątrz do warstwy rogowej i nawadnia naskórek. Efekt nawilżenia niestety szybko mija po odparowaniu filmu. Jeżeli natychmiast nie posmarujemy skórę kremem, doznamy uczucia ściągania. Dlatego żele i toniki do cery mieszanej i suchej z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego mogą służyć jako efektywne prekosmetyki zwiększające właściwości pielęgnacyjne nakładanych na nie kosmetyków. Dobrze nawilżona warstwa rogowa staje się bardziej chłonna na substancje czynne. HA jest substancją biozgodną, nie wywołuje niekorzystnych reakcji po zastosowaniu.

Pojemność: 100 ml.

Składniki/Ingredients: Agua, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Opis

Pojemność
100ml

Specyficzne kody

ean13
5907504400549

Zobacz także